Zatraži besplatne ponude za popločavanje dvorišta u Velikoj Luki

Već 400 korisnika iz Velike Luke
pronašlo je izvođača na trebam.hr

2 najboljih ponuđača za popločavanje dvorišta Vela Luka, 2025

1 završen projekt s prosječnom ocjenom 5,0

HVAR TIM j.d.o.o.

5,0
1 ocjena
200+
Poslanih ponuda
24h
Brzo odgovara
Provjereni izvođač

Usluge: estrih, suhi estrih, izrada glazure, cementni estrih, popločavanje dvorišta, postavljanje opločnika, postavljanje tlakavaca, uređenje vrta, uređenje dvorišta, uređenje okućnice, knauf majstor, knauf, knauf radovi, spušteni stropovi, postavljanje knaufa, knauf pregradni zidovi, keramičar, keramičari, postavljanje pločica, postavljanje keramike, fasader, fasaderi, termo fasade, obnova fasada, fasade za kuću, popravak fasade, stiropor fasade, izolacija fasade, žbukanje, ručno žbukanje.

Zatraži ponudu
Provjereni izvođač

Usluge: keramičar, keramičari, postavljanje pločica, postavljanje keramike, fasader, fasaderi, termo fasade, obnova fasada, fasade za kuću, popravak fasade, stiropor fasade, izolacija fasade.

Zatraži ponudu

Često postavljana pitanja

  • Koliko debela podloga treba za polaganje opločnika?

    Debljina podloge za polaganje opločnika ovisi o namjeni površine – za prilaz treba iskopati oko 30 centimetara zemlje, dok je za terase dovoljno 15 centimetara. Podloga se sastoji od vodonepropusne folije, šljunka i sitnog pijeska. Prije postavljanja drugog sloja, prethodni mora biti dobro učvršćen kako bi se osigurala dobra nosivost poda i spriječilo neravnomjerno slijeganje podloge i opločnika.

  • Koje su prednosti i nedostaci popločanog ili asfaltiranog dvorišta?

    I popločavanje i asfaltiranje imaju svoje prednosti. Asfalt se na prikladnu podlogu polaže vrlo brzo, u jednom danu, jednostavan je za održavanje i ima praktički neograničen vijek trajanja. Opločnici se pak ljeti ne pregrijavaju, lakše ih je preurediti, a uz to im je izgled prirodniji i ugodniji.

  • Kako se postavljaju opločnici?

    Polaganje opločnika mnogo je složenije nego što zvuči. Prije svega, potrebno je pobrinuti se za odgovarajuću nosivu podlogu – iskopati rupu i u nju sipati između 15 i 30 cm grubog i sitnog pijeska koji mora biti dovoljno stvrdnut i zbijen. Za to možete koristiti ručnu ili vibracijsku ploču. Samo polaganje opločnika je lakše – opločnike postavljamo s ruba, vodeći računa da između njih ostane dovoljno mjesta za fuge. Pritisnite ih u pijesak vibracijskom pločom i na kraju položite fuge. Preporučujemo upotrebu netoksičnih materijala, poput kvarcnog pijeska.

  • Kako održavati popločano dvorište?

    Popločano dvorište ima dug vijek trajanja, a izgledat će još ljepše ako ga pravilno održavate. Obavezno pravovremeno uklonite sav korov i vegetaciju koja raste iz fuga, a perite ga vodom pod visokim pritiskom visokotlačnim strojem.