Zatraži besplatne ponude za kamin u Bjelovaru

Već 3.251 korisnika iz Bjelovara
pronašlo je izvođača na trebam.hr

2 najboljih ponuđača kamina Bjelovar, 2024

2 završena projekta s prosječnom ocjenom 5,0

5,0
Maria J., prije 12 dana

Točnost i preciznost.

5,0
Mirjana F., prije 6 mjeseci

Moje preporuke, sve je bilo odlično, komunikacija, brzina.

Provjereni izvođač

Usluge: kamini, izrada kamina, kamini na drva, plinski kamini, kamini na pelete, ugradbeni kamini, elekrični kamini, kamini na bioetanol, kamini za centralno grijanje.

Zatraži ponudu

VODOTEHNA d.o.o.

 
0 ocjena
20+
Godina na tržištu
10+
Broj zaposlenih

Usluge: vodoinstalateri, odštopavanje odvoda, vodovodne instalacije, vodoinstalaterski radovi, postavljanje vodovodne instalacije, klime, servis klime, klima uređaj, montaža klime, inverter klima, pokretna klima, ugradnja klime, prijenosne klime, multi split klima, plinoinstalater, plinske instalacije, servis plinskog bojlera, servis plinske instalacije, ­postavljanje plinske instalacije, ugradnja kamina, montaža radijatora, centralno grijanje na drva, centralno grijanje na plin, montaža centralnog grijanja, centralno grijanje na struju, bojleri za centralno grijanje, kamini, izrada kamina, kamini na drva, plinski kamini.

Zatraži ponudu

Često postavljana pitanja

  • Koji kamin je najlakše održavati?

    Električni i plinski kamini te kamini na bioetanol najjednostavniji su za održavanje, ne ostavljaju prljavštinu i praktički ne zahtijevaju održavanje.

  • Koja je razlika između toplozračnog i toplovodnog kamina?

    Toplozračni kamini ispuštaju toplinu u prostoriju putem ventilacijskih cijevi. Da bi grijanje bilo učinkovito zrak mora stalno cirkulirati, zbog čega nam je potreban dodatni sustav ventilatora. Toplovodni kamin umjesto zraka zagrijava vodu koja putuje do sustava grijanja. Toplovodni kamin posebno je pogodan ako želimo grijati cijelu kuću, dok je toplozračni kamin pogodan za grijanje jedne do dvije prostorije.

  • Koji izvor energije odabrati za kamin?

    Ovisno o izvoru energije koji koriste, kamine dijelimo na kamine na drva, pelete, plin i kombinirane kamine. Svaka vrsta kamina ima svoje prednosti. Kamin na pelete automatski uzima pelete čime nam olakšava rad, a zbog automatizacije može i zagrijati kuću kad nas nema kod kuće. Kamin na drva, pak, radi na trupcima koji su najjeftiniji izvor energije. Prednosti plinskog kamina su u tome što je toplinski vrlo učinkovit i ne ostavlja pepeo i ostalu prljavštinu, pa je vrlo jednostavan za održavanje. Vrsta kamina koju ćete odabrati ovisi uglavnom o vašim željama i o tome koliko novaca ste spremni izdvojiti za kamin.

  • Koliko često dimnjačar treba pregledati ugrađeni kamin?

    Dimnjačar mora pregledati kamin najmanje jednom godišnje. Nakon inspekcije dimnjačar izdaje izvještaj o godišnjem inspekcijskom nadzoru u kojem su evidentirani svi nedostaci i rok za njihovo otklanjanje.

  • Kako na siguran način koristiti kamin?

    S kaminom s otvorenim ognjištem moramo pažljivo rukovati – ne smijemo koristiti zapaljive tekućine za loženje vatre, a u blizini kamina ne smiju se nalaziti lako zapaljive stvari. Zidovi oko kamina moraju biti izgrađeni od nezapaljivog materijala, a područje oko kamina također mora biti zaštićeno nezapaljivim materijalima. Također preporučujemo da instalirate odgovarajući aparat za gašenje požara.